strona główna / aktualności / ZŁOTY MEDAL I TYTUŁ MISTRZA REPUBLIKI CZESKIEJ

Aktualności

2017-05-10

ZŁOTY MEDAL I TYTUŁ MISTRZA REPUBLIKI CZESKIEJ

Wojciech Zaniewski, uczeń szkoły podstawowej w Mazańcowicach i zawodnik Bielskiego Klubu Karate Kyokushin, zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Republiki Czeskiej na rok 2017.

Otwarte Mistrzostwa Czech Karate Kyokushin odbyły się 6 maja w malowniczo położonej miejscowości Hostinne. W turnieju startowały ekipy z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy oraz Polski, łącznie przeszło 120 zawodników z 23 ośrodków karate.

Już droga do finału okazała się ciężka. Wojtek Zaniewski musiał stoczyć wiele walki, w tym z zawodnikami cięższymi o 10 kg oraz 8 kg, rozstrzyganymi dopiero po dogrywkach. Istniała więc obawa, że zabraknie mu sił na finał. Walka finałowa jednak zakończyła się po 10 sekundach. Po efektownej, mocnej technice Gedan Mawashi Geri sędziowie jednogłośnie zakończyli pojedynek przed czasem. Tym samym Wojtek został Mistrzem Czeskiej Republiki w kategorii ponad 30 kg dzieci do lat 9 i w biało-czerwonej fladze stanął na najwyższym podium.

Warto dodać, że to drugi w tym roku wygrany przez Wojtka międzynarodowy turniej rangi mistrzostw kraju.