strona główna / aktualności / III PUCHAR ŚLĄSKA KARATE KYOKUSHIN

Aktualności

2017-05-31

III PUCHAR ŚLĄSKA KARATE KYOKUSHIN

Maciej i Wojciech Zaniewscy, młodzi mieszkańcy Mazańcowic, występujący w barwach Bielskiego Klubu Karate Kyokushin, przywieźli złote medale z III Pucharu Śląska Karate Kyokushin, jaki odbył się w sobotę 27 maja.

Na matach w Rudzie Śląskiej rywalizowała rekordowa ilość 366 zawodników z 27 ośrodków karate z całej Polski, wśród nich bracia Zaniewscy. Wojtek na początek zdobył srebrny medal w kata, w której rywalizowało aż 34 zawodników. W swojej ulubionej kategorii, czyli kumite, po raz trzeci z rzędu zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Śląska na rok 2017. Sukces Wojtka powtórzył jego młodszy brat Maciej, który w swojej kategorii po emocjonujących walkach zdobył również złoty medal, broniąc tym samym tytułu Mistrza Śląska z zeszłego roku.

Dla Wojtka była to już piąta wygrana w turnieju rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej w tym roku, a piętnasta od początku występów na matach, czyli od 2014 roku. Z kolei dla Macieja była to piąta wygrana w turnieju rangi ogólnopolskiej od początku startów, czyli od roku 2015.