strona główna / aktualności / ZŁOTY MEDAL POLICJANTA

Aktualności

2017-10-26

ZŁOTY MEDAL POLICJANTA

Marek Chrapkiewicz, policjant i mieszkaniec gminy Jasienica, zdobył złoty medal Mistrzostw Policji w Judo.

Zawody zostały przeprowadzone 20 października 2017 w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, prawo startu miał w nich każdy zawodnik reprezentujący polskie służby mundurowe. Marek Chrapkiewicz, reprezentujący tyską komendę, zdobył pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 81 kg, wygrywając wszystkie pięć walk. Sukces tym bardziej cieszy, gdyż w finale poprzez rzut na ippon pokonał utytułowanego zawodnika Huberta Terleckiego, reprezentującego na co dzień Gwardię Bydgoszcz.

W zawodach uczestniczyli funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji, CSP w Legionowie oraz komendy wojewódzkie z Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Radomia, Wrocławia, Białegostoku, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu oraz Wojska Polskiego.

Na swoim koncie, startujący od 17 lat policjant z Jasienicy, ma m.in.

- III miejsce Mistrzostw Europy w Ju-Jitsu (Bielsko-Biała, 2006 r.)