strona główna / aktualności / KOLEJNE MEDALE W KARATE

Aktualności

2017-11-07

KOLEJNE MEDALE W KARATE

Wojciech Zaniewski, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach zdobył trzy medale na turniejach w Katowicach i Jastrzębiu.

W turnieju Karate Kyokushin w sobotę 28 października o Puchar Prezydenta Katowic wzięło udział przeszło 300 zawodników. Wojtek wystartował w konkurencjach kata oraz kumite. Konkurencja kata odbyła się bez podziału na grupy wiekowe, systemem pucharowym. Zawodnicy i zawodniczki w wieku 10 do 17 lat startowali ze wspólnej listy. Wojtek (10 lat) jako rocznikowo najmłodszy zawodnik zdobył 3 miejsce (na 32 startujących), przegrywając dopiero w półfinale z aktualną wicemistrzynią Polski. W kumite był to pierwszy start po dłuższej przewie spowodowanej kontuzją. I tym razem Wojtek nie zawiódł, po raz drugi w tym dniu sięgnął po brązowy medal.

Z kolei na Ogólnopolski Turniej Kumite, który odbył się 4 listopada w Jastrzębiu, przyjechało 370 karateka z całej Polski. Wszystkie kategorie były licznie obsadzone mocnymi zawodnikami. Wojtek pewnie wygrał swoje cztery walki, kończąc trzy z nich przez ippon (przed czasem) i stanął na najwyższym podium zdobywając złoty medal. To już siódmy wygrany turniej rangi ogólnopolskiej lub międzynarodowej i jednocześnie szesnaste podium w tym roku .