strona główna / aktualności / RUDZICZANIN WICEMISTRZEM EUROPY!

Aktualności

2017-11-08

RUDZICZANIN WICEMISTRZEM EUROPY!

Damian Iskrzycki mieszkaniec Rudzicy w gminie Jasienica zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w Bocci.

Iskrzycki wraz z asystentem sportowym, pełniącym rolę zawodnika asystującego Dariuszem Borowskim zdobyli srebrny medal Mistrzostw Europy w Bocci, który odbył się w Portugali w Póvoa de Varzim. Jest to historyczny pierwszy medal dla naszego kraju w tak prestiżowym turnieju.

W rozgrywkach grupowych Iskrzycki odniósł dwa wysokie zwycięstwa – z Belgijką Julie Lamberechts 7:0 i Grekiem Konstantinosem Masourasem 7:3 – oraz uległ Brytyjczykowi Jamiemu McCowanowi 2:5. W fazie grupowej: w 1/8 finału pokonał Szweda Christoffera Hagdahla 8:4, w ćwierćfinale zwyciężył z Brytyjczykiem Patrickiem Wilsonem 4:1 który obecnie zajmuje 6 miejsce w rankingu światowym BISFed, a w półfinale znacząco pokonał Czecha Adama Peskę 10:1! W wielkim finale Iskrzycki ponownie zmierzył się z Jamie McCowanem, niestety po niesamowicie dramatycznej i wyrównanej walce Brytyjczyk po raz drugi okazał się lepszy – wygrał 8:7

Srebrny medal Mistrzostw Europy zapewnił bezpośrednią kwalifikację na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu w miejscowości Liverpool - Wielka Brytania oraz ogromny awans w rankingu światowym, ze wstępnych wyliczeń wynika że Iskrzycki będzie się plasował w czołowej 15 na świecie - oficjalne ogłoszenie rankingu BISFed odbędzie się w grudniu.

Tak dobry start został poprzedzony cyklem treningów i startów, które zostały zaplanowane na cały 2017 roku głównie z myślą o najważniejszym turnieju ME. Damian Iskrzycki wystartował w maju w I turnieju eliminacyjnym do MP zdobywając złoto, w lipcu w BISFed 2017 Poznań Regional Open zdobywając indywidualnie złoto i w parach srebro, we wrześniu w II turnieju eliminacyjnym do MP zdobył złoty medal, początkiem października BISFed 2017 Bangkok World Open zajmując 11 miejsce oraz w połowie października w miejscowości Havířov startował w międzynarodowym turnieju bocci w którym zdobył w parach złoto wraz z Edytą Owczarz. O wyszkolenie zadbała trener Justyna Sromek oraz asystenci sportowi Dariusz Borowski i Paweł Nowak, rozwój sprzętu i poprawki technologiczne Bartłomiej Wojtuś BariTECH - sekcja sportowa w której trenuje Iskrzycki jest współfinansowana przez Gminę Jasienica. Dzięki zaangażowaniu klubów "Start" Bielsko-Biała oraz KS Rudzica w rozwój Bocistów na terenie naszej gminy możemy liczyć na dalsze sukcesy. Ostatnim istotnym turniejem w tym roku będą Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Głogowie 14-17 grudnia.