strona główna / aktualności / ZŁOTO I SREBRO PŁYWACZKI Z JASIENICY

Aktualności

2018-04-09

ZŁOTO I SREBRO PŁYWACZKI Z JASIENICY

Karolina Klajmon, uczennica klasy 1c Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy, zdobyła złoty i srebrny medal VII Międzynarodowego Mitingu Pływackiego „Szukamy Młodych Talentów” im. Romana Banducha w Herbach.

W sobotę 7 kwietnia na pływalni przy Zespole Placówek Oświatowych w Herbach rozegrano VII Międzynarodowy Miting Pływacki „Szukamy Młodych Talentów” im. Romana Banducha. W zawodach wzięło udział ok. 560 zawodników z 52 klubów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Krakowa, Legnicy, Konina, Łodzi, Olsztyna, Bochni, Tarnowa, Wałbrzycha oraz kluby z zagranicy, m.in. z czeskiego Bohumina. Jest to największa tego typu impreza na Śląsku.

Karolina Klajmon, reprezentując klub „UKS Nowy Klub Pływacki” Bielsko-Biała w kategorii rocznik 2010 i młodsi, zdobyła złoty medal na dystansie 25 m stylem grzbietowym z czasem 22,05 s. Do kolekcji dołączyła medal srebrny, zdobyty na dystansie 25 m stylem dowolnym z czasem 19,59 s, przegrywając zaledwie o 2 setne sekundy z zawodniczką z Olkusza. Dzięki dobrym startom i zdobytym dzięki temu punktom (łącznie 323 pkt) zdobyła również tytuł i statuetkę najlepszej zawodniczki w swojej kategorii wiekowej.