strona główna / aktualności / ZŁOTY MEDAL NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KARATE

Aktualności

2018-05-02

ZŁOTY MEDAL NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KARATE

Wojtek Zaniewski, uczeń szkoły podstawowej w Mazańcowicach i zawodnik Bielskiego Klubu Karate Kyokushin, zdobył złoty medal na Ogólnopolskim Turnieju Karate „Sari Cup” w Żorach.

Na żorskich matach 28 kwetnia w czwartej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin z cyklu Sari Cup rywalizowało ponad 350 zawodników z 32 ośrodków karate z Polski oraz Czech.

Wojtek startował w kategorii kadetów 2007-2008, 40kg, najliczniej obsadzonej na tym turnieju. Wojtek wygrał pewnie wszystkie cztery walki, w tym finałową z mocnym zawodnikiem z Wrocławia. Dobra postawa Wojtka i jego klubowych kolegów, którzy zdobyli łącznie 9 medali, zaowocowała III miejscem drużynowo na 32 startujące ekipy. Kolejny start na dużym turnieju już 12 maja w Krakowie.

Finałową walkę Wojtka na turnieju Sari Cup można zobaczyć pod tym adresem: https:// www.youtube.com/watch?v=BCS4bgpzD1s