strona główna / aktualności / ZANIEWSCY DWA RAZY ZE ZŁOTEM

Aktualności

2018-06-01

ZANIEWSCY DWA RAZY ZE ZŁOTEM

Bracia Maciej i Wojtek Zaniewscy z Mazańcowic zdobyli w swoich kategoriach złote medale IV Puchar Śląska Karate Kyokushin.

Zawody zostały rozegrane w sobotę 26 maja z rekordowym udziałem 454 zawodników. Na tym prestiżowym turnieju wystąpili również bracia Maciej i Wojtek Zaniewscy, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach, startujący w barwach Bielskiego Klubu Karate Kyokushin.

Wojtek zdobył złoty medal w kategorii kadetów, w konkurencji kata, pokonując aż 50 zawodników. Na najwyższym podium stanął również Maciej, który wywalczył złoto w kumite, w kategorii dzieci 8-9 lat -30kg. Maciej pewnie wygrał wszystkie walki, z tego 3 przez ippon (przed czasem). (R. Zaniewski)

Skrót z walk Macieja można zobaczyć na YouTube .