strona główna / aktualności / KAROLINA ZNÓW NA PODIUM

Aktualności

2018-06-18

KAROLINA ZNÓW NA PODIUM

Kolejny turniejowy weekend i nowe medale. Tym razem na zawodach pływackich w Andrychowie Karolina Klajmon zdobyła jedno złoto i dwa srebra.

Ośmioletnia Karolina Klajmon, uczennica szkoły w Jasienicy, w sobotę 16 czerwca wystartowała w Andrychowie na III Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa. Zawody rozegrane zostały na podgrzewanym, odkrytym basenie 50-cio metrowym, posiadającym 8 torów. Na starcie stawili się zawodnicy z 30 klubów, rywalizujący w 6 grupach wiekowych.

Karolina pomimo rywalizacji ze starszymi zawodniczkami (do 10 lat) zdobyła złoto za 50 m stylem dowolnym, a także dwa srebra – za 50 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem dowolnym. W konkurencji 100 m stylem grzbietowym zajęła 4 miejsce. Dzięki dobrym startom zajęła 3 miejsce w klasyfikacji „najlepsza zawodniczka w kategorii wiekowej dziewczyn 10 lat i młodsze”.

Na tych samych zawodach srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym w kategorii wiekowej 11 lat wywalczył również Wojtek Klajmon.