strona główna / aktualności / ZANIEWSCY Z MEDALAMI

Aktualności

2018-11-07

ZANIEWSCY Z MEDALAMI

W ciągu ostatnich dwóch tygodni bracia Zaniewscy, mazańcowiccy karatecy zdobyli złoty i dwa srebrne medale.

W sobotę 3 listopada w turnieju Karate Kyokushin w Gorzycach koło Sandomierza Maciej wygrał swoje walki, zdobywając złoty medal.

W spotkaniu wzięło udział 115 zawodników z czołowych klubów Polski wschodniej i południowej. Maciej rywalizował w konkurencji kumite rocznika 2009-2010 -36kg. Od początku było pod górkę, Maciej był najlżejszy w swojej kategorii, dodatkowo w pierwszej walce wylosował aż o 6kg cięższego zawodnika. Jednak doświadczenie i technika wzięły górę i Maciej poradził sobie wzorowo. Kolejne walki poszły gładko. W finale spotkał się z mocnym zawodnikiem z Leżajska. Dwa razy wychodził na prowadzenie i dwa razy przeciwnik wyrównywał. Ostatecznie, po dogrywce, sędziowie wskazali na Macieja i tym samym karateka z Mazańcowic zdobył kolejny w tym roku złoty medal.

Tydzień wcześniej kolejne udane starty zaliczyli bracia Wojtek i Maciej Zaniewscy w Wilkowicach. Zawodnicy startujący w barwach Bielskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli srebrne medale na Międzynarodowych IV Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin.

W spotkaniu wzięło udział blisko 200 zawodników z 14 ośrodków karate z całej Polski, a także karatecy z Łotwy oraz Ukrainy. Maciej wywalczył srebrny medal. W finale początkowo objął prowadzenie, lecz niestety nie był w stanie go utrzymać. Wojtek, podobnie jak jego młodszy brat, zajął drugie miejsce. W finale spotkał się z reprezentantem Polski, brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Walka był wyrównana, żaden z zawodników nie wykonał punktowanej techniki, ostatecznie sędziowie nie jednogłośną decyzją wskazali na przeciwnika.