strona główna / aktualności / DOBRE WYNIKI KARATEKÓW Z MAZAŃCOWIC

Aktualności

2018-11-28

DOBRE WYNIKI KARATEKÓW Z MAZAŃCOWIC

Uczniowie szkoły w Mazańcowicach świetnie wypadli podczas turnieju Kumite Karate Kyokushin, jaki został rozegrany w sobotę 24 listopada w Jastrzębiu Zdroju. Wojtek Zaniewski zdobył złoty, Michał Danel srebrny, zaś Maciej Zaniewski brązowy medal.

Jubileuszowy X Turniej Kumite przyciągnął do Jastrzębia rekordową liczbę 444 zawodników z 41 klubów z Polski, Czech i Niemiec. Była to zatem jedna z największych imprez karate kyokushin, które odbyły się w roku 2018.

Na tym turnieju wystąpili bracia Maciej i Wojtek Zaniewscy, startujący w barwach Bielskiego Klubu Karate Kyokushin.

Wojtek Zaniewski po raz kolejny nie dał szans rywalom. Wygrał wszystkie walki, mimo bardzo ciężkiego półfinału z utytułowanym zawodnikiem z Wrocławia, a następnie finału, w którym zmierzył się z zawodnikiem o głowę wyższym, gdzie o wygranej zadecydowała dogrywka. Był to 8 złoty medal Wojtka w tym roku, i jednoczenie trzynaste, szczęśliwe podium. Zaś Maciej Zaniewski startował w najliczniej obsadzonej kategorii. Na turniej pojechał z kontuzją, a mimo to zdołał wygrać trzy walki, co pozwoliło na zajęcie 3 miejsca. W tym roku stanął na podium po raz siódmy.

Michał Danel z kolei w swojej kategorii zajął II miejsce. Trenuje od 4 lat w UKS Kasai w szkole podstawowej w Mazańcowicach, jego trenerem jest Sławomir Jurczak. Był to jego pierwszy start w tak dużym turnieju.