strona główna / aktualności / MISTRZ POLSKI W BOCCI

Aktualności

2018-11-29

MISTRZ POLSKI W BOCCI

Damian Iskrzycki, mieszkaniec Rudzicy, ponownie zdobył tytuł Mistrza Polski w Bocci 2018. Obecnie to piąty medal Mistrzostw Polski w Bocci Iskrzyckiego, ma na koncie 3 złote krążki oraz po jednym srebrze i brązie w kategorii BC3.

Mistrzostwa Polski odbyły się w Zamościu, Iskrzycki w Mistrzostwach Polski wystartował z asystentami sportowymi Dariuszem Borowskim i Pawłem Nowakiem oraz trenerem Justyną Sromek. Wszystkie mecze wygrał ze znaczącą przewagą, a w samym finale pokonał broniącą tytułu Edytę Owczarz aż 10:0. Iskrzycki wystartował z kolegami klubowymi, którzy także odnotowali świetny występ. Swój debiut na imprezie rangi mistrzowskiej odnotowali Dominik Walczyk, który zdobył złoty medal w kat. BC4, zaś Adam Kujawa z asystentką sportową Moniką Kujawa w kat. BC3 zdobył brązowy medal.

Sezon kończy Iskrzycki w tytułem mistrzowskim i z pierwszą pozycją w rankingu krajowym. Obecnie intensywnie przygotowuje się do startu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie od 14 grudnia odbywać się będzie Bisfed 2018 World Open Dubaj, na których nasi zawodnicy będą walczyć o kwalifikację do Mistrzostw Europy w 2019 w Parach, sam Iskrzycki indywidualnie ma już zapewnione miejsce startowe, co wynika z jego wysokiego miejsca w rankingu światowym.

Kolejnym sukcesem w 2018 roku była kwalifikacja Iskrzyckiego do programu Team100. Projekt powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki we współpracy z Polską Fundacją Narodową i Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Polega on na wspieraniu sportowców przygotowujących się przede wszystkim do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio. Aktualnie program zrzesza 250 zawodników sportów olimpijskich i paraolimpijskich.

Klub Sportowy w Rudzicy należy do najsilniejszych w kraju, obecnie przyjmuje zapisy chętnych do spróbowania swoich sił w tej nietypowej dyscyplinie.