strona główna / aktualności / DOBRY TURNIEJ MŁODYCH BADMINTONISTÓW

Aktualności

2019-09-27

DOBRY TURNIEJ MŁODYCH BADMINTONISTÓW

Badmintoniści z mazańcowickiego Beskidzkiego Klubu Badmintona Set bardzo dobrze wypadli podczas międzynarodowego turnieju w Imielinie.

W rozgrywanym w Imielinie od 20 do 22 września międzynarodowym turnieju badmintona Polish Youth International 2019 wystąpili zawodnicy z Mazańcowic: Ala Dubiel, Maksymilian Piekarczyk, Grzegorz Paperz, Tymoteusz Wiercigroch, Christian Toczek, Piotr Babicz, Maciej Babicz, Tymoteusz Stefaniuk i Patryk Kramarczyk.

W rywalizacji Ala Dubiel zwyciężyła w grze pojedynczej w kategorii U9, zajęła drugie miejsce w grze podwójnej. Jej brat Karol zwyciężył w kategorii U11 zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej w parze z Patrykiem Kramarczykiem. Patryk sięgnął również po brąz w grze pojedynczej. Dwa brązowe medale padły łupem Christiana Toczka w kategorii U13, zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej w parze z Tymkiem Wiercigrochem. Brąz trafił również do Maćka Babicza w grze podwójnej w kategorii U15. Małgorzata Pietryja