strona główna / aktualności / PRACOWITY WEEKEND KAROLINY

Aktualności

2019-10-30

PRACOWITY WEEKEND KAROLINY

Jeden złoty i trzy brązowe medale przywiozła Karolina Klajmon z dwóch zawodów pływackich, jakie odbyły się w miniony weekend.

W piątek 25 października w Dąbrowie Górniczej odbyła się I runda pływackiej Ligi Szkół i Klubów Śląskich rocznika 2010. W zmaganiach na pływalni rywalizowało około setki dziewcząt i 110 chłopców z 25 klubów. Młoda mieszkanka gminy Jasienica Karolina Klajmon triumfowała w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt. Ponadto zajęła trzecie miejsce w sztafecie mieszanej 8 x 50 stylem dowolnym. Z kolei na dystansie 50 m stylem dowolnym uplasowała się na wysokim 6 miejscu oraz wywalczyła 4 miejsce w sztafecie dziewcząt 4 x 50 stylem dowolnym.

Następnego dnia w sobotę 26 października Karolina wystartowała w VIII Zawodach Pływackich o Ciupagę Ondraszka, przeprowadzonych na pływalni Troclik w Bielsku-Białej. Tym razem do kolekcji pływaczka dołączyła 2 brązowe medale, wywalczone na dystansie 50 m stylem dowolnym (z czasem 0.39,35 s.) oraz na debiutanckim dystansie 100 m stylem zmiennym (1.38,65 s.).

Dodatkowo Nowy Klub Pływacki Bielsko-Biała, w którego barwach startuje Karolina, zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów i zdobył główne trofeum zawodów, tj. Ciupagę Ondraszka.