strona główna / aktualności / ŚWIETNY WYSTĘP TYCZKARZY Z MAZAŃCOWIC

Aktualności

2020-02-19

ŚWIETNY WYSTĘP TYCZKARZY Z MAZAŃCOWIC

Zawodnik klubu UKS Olimp Mazańcowice Adrian Kupczak zdobył złoty medal w skoku o tyczce na Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Toruniu.

Adrian podczas zawodów, jakie odbywały się od 14 do 16 lutego, pokonując zawodników z Warszawy i Gdańska wywalczył złoty medal. Jest to 52 medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Uczniowski Klub Sportowy Olimp Mazańcowice na przestrzeni 20 lat istnienia.

W tych samych zawodach mazańcowicki klub reprezentowało czterech tyczkarzy, którzy osiągnęli minimum wynikowe określone przez PZLA.

W kategorii U - 18 Dawid Bucki ustanawiając rekord życiowy z wynikiem 3.95 m zajął 4 miejsce. Doskonały występ zaliczyli również Filip Kempski  i Maciej Krzempek, którzy zajęli 6 i 8 miejsce z wynikami: Filip 4.30m (rekord życiowy) Maciej 4.15 m.

Trenerem zawodników jest Piotr Krupiński.