strona główna / aktualności / KAROLINA MISTRZEM ŚLĄSKA

Aktualności

2020-11-06

KAROLINA MISTRZEM ŚLĄSKA

Karolina Klajmon, młoda pływaczka i mieszkanka gminy Jasienica, została mistrzynią Śląska na 100 m stylem grzbietowym.

Tytuł z wynikiem 1:27.04 zdobyła podczas zawodów Mistrzostw Śląska w Pływaniu 10-latków na basenie Olimpijczyk w Gliwicach, które zostały przeprowadzone we wtorek 27 października.

Oprócz mistrzostwa Karolina wywalczyła sobie również dwa wicemistrzostwa Śląska – w konkurencji 50 m stylem grzbietowym oraz w sztafecie dziewczyn 4x50 m stylem dowolnym. Mimo licznej i mocnej obsady liczącej ponad 90 dziewcząt, Karolina dodatkowo wywalczyła 4. miejsce w starcie na 100 m stylem zmiennym (1:31.77) oraz 7. miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (35.16). Z kolei sztafeta z udziałem Karoliny zajęła 4. miejsce w starcie 4x50 m stylem zmiennym.

Ostatecznie dobre starty pozwoliły Karolinie zająć 3. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.