strona główna / aktualności / PODWÓJNY SUKCES ZAWODNIKÓW UKS OLIMP

Aktualności

2021-07-15

PODWÓJNY SUKCES ZAWODNIKÓW UKS OLIMP

W dniach 3-5 lipca 2021r. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w LA.

Naszą gminę reprezentowali zawodnicy - tyczkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice Adrian Kupczak, Filip Kempski i Dawid Bucki.

W pierwszym dniu zawodów, podczas eliminacji wszyscy trzej wywalczyli sobie awans do finału. Podczas przerywanego deszczem konkursu finałowego zawodnicy wywalczyli 2 medale.

• 1 miejsce zajął Adrian Kupczak, który pokonując poprzeczkę na wysokości 4,80 m zdobył złoty medal.
  • 2 miejsce i srebrny medal zdobył Filip Kempski, który pokonując poprzeczkę na wysokości 4,60 m wyrównał swój rekord życiowy.

Bardzo dobrze zaprezentował się Dawid Bucki, który pokonując poprzeczkę na wysokości 4,20 m ustanowił swój rekord życiowy ostatecznie plasując się na 9 miejscu.

Tydzień wcześniej w Poznaniu odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej atletyce również z udziałem zawodników UKS którzy rywalizowali ze swoimi starszymi kolegami.

Adrian Kupczak uplasował się na 7 miejscu, a Filip Kempski na miejscu 9.

Trenerem prowadzącym jest Piotr Krupiński.