strona główna / aktualności / PRZEBUDZENIE GROMU

Aktualności

2016-03-21

PRZEBUDZENIE GROMU

Po dwóch przegranych meczach jasieniczanie udali się do Imielina na spotkanie z beniaminkiem ligi.

W drużynie ULKS Grom Jasienica III śląskiej lidze piłki ręcznej panowały nastroje bojowe, chociaż pamięć o zerowym koncie punktowym mocno obciążała zawodników. Na dodatek z różnych powodów skład został okrojony do 10 osób.

Już na początku spotkania goście z Jasienicy zdobyli prowadzenie na 3:0. Później jednak zapanowało wśród nich trochę niepewności, zwłaszcza w obronie, i gospodarze „doszli” na jedną bramkę. Ta sytuacja wyraźnie podrażniła Gromowców. Bramkarz Wojciech Droździk wprost „zamurował” bramkę, dzięki czemu w całej pierwszej połowie wpuścił tylko 8 goli. Na dodatek zawodnicy z pola zaczęli grać szybciej i skuteczniej, efektem czego na przerwę schodzili z dziesięciobramkową  przewagą. Na szczęście przerwa nie wybiła jasieniczan z uderzenia i dalej konsekwentnie punktowali gospodarzy. Tym samym odnieśli pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo.

Kolejny mecz odbędzie się po przerwie świątecznej w niedzielę 3 kwietnia o godz. 16.00 w Jasienicy. Przeciwnikiem będzie zespół UKS Imperium Katowice. (G)