strona główna / aktualności / BRĄZOWY MEDAL W JU-JITSU

Aktualności

2016-04-12

BRĄZOWY MEDAL W JU-JITSU

Marek Chrapkiewicz z Gminy Jasienica zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju-Jitsu.

W Ośrodku Sportowym Szopienice – MOSIR Katowice 9 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Ju-Jitsu, będące kwalifikacją do kadry narodowej. Marek Chrapkiewicz, mieszkaniec gminy Jasienica i podopieczny klubu ,,Gwardia” Bielsko- Biała, wystąpił w kategorii do 85 kg w konkurencji fighting, w której startowało 14 zawodników. Pierwsze dwa pojedynki wygrał, poddając przeciwnika przed końcem czasu walki. W półfinale zmierzył się z mistrzem Świata z 2014 r. z Paryża Mateuszem Duranem. Po zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość przeciwnika i ostatecznie przegrał z nim na punkty 11:6. W walce o trzecie miejsce w niespełna dwie minuty w pełni zdominował swojego przeciwnika, kończąc mistrzostwa z brązowym medalem.

Stawka była wysoka, gdyż dojście do finału gwarantowało start w Mistrzostwach Świata, które w tym roku odbędą się we Wrocławiu.