strona główna / aktualności / GROM POLEGŁ Z LIDEREM

Aktualności

2016-04-27

GROM POLEGŁ Z LIDEREM

Nie udał się ULKS Grom Jasienicy wyjazd do Rudy Śląskiej na mecz męskiej piłki ręcznej śląskiej III ligi. Lider tabeli bezwzględnie wykorzystał atut własnego boiska oraz kłopoty kadrowe Gromu, wygrywając 33 do 27.

Grom na ten mecz stawił się w okrojonym, zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, którą jasieniczanie rozpoczęli fatalnie – po 8 minutach było już 6-0 dla gospodarzy. Gromowcom nic nie wychodziło, ponosili sporo strat, przy zabójczych kontrach gospodarzy. Po pierwszej połowie mieli już ośmiobramkową stratę.

W drugiej połowie Gromowcy pokazali jednak charakter. Ogromna wola walki, mimo wielkiego zmęczenia gości spowodowanego krótką ławką, nie pozwoliły liderowi z Rudy Śląskiej zdemolować jasieniczan całkowicie. Drużyna zasłużyła na słowa uznania w drugiej połowie, w której zdobyli o dwie bramki więcej, niż gospodarze. Ostatecznie jednak strat nie udało się odrobić.

Następny mecz rozegrany zostanie już w najbliższą środę 27 kwietnia o godz. 19.00 w Jasienicy. Przeciwnikiem tym razem będzie zespół z Ustronia, który zajmuje drugie miejsce w tabeli. Wygrana Gromu może dać szansę na wyprzedzenie w tabeli gości. (LJ)

SPR GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA – ULKS GROM JASIENICA 33 – 27 (17 – 9)

Skład drużyny Jasienicy: Michał Sobieszek (br), Wojciech Wiśniewski (br), Paweł Justyniak (4), Krzysztof Wieja (5), Piotr Jóźwiak (5), Taras Arkadiusz (2), Krzysztof Bulik, Marek Justyniak (6), Rafał Brańka (2). Trener: Leszek Justyniak