Aktualności

2016-05-12

GROM NIE DO ZATRZYMANIA

Drużyna śląskiej III ligi piłki ręcznej ULKS Grom Jasienica w środę 11 maja pokonała drużynę z Bytomia.

W pierwszej połowie gospodarze z Jasienicy zanim odpowiednio ustawili celowniki i szyki obronne, goście prowadzili już trzema bramkami. Jeszcze w 11. minucie przewaga Bytomian wzrosła. Jak się później okazało nie padło więcej bramek w tej połowie tego zespołu. Gromowcy dali popis gry w obronie i gry z kontry 18:6. Wiadomo było kto rządzi na parkiecie – komentuje Leszek Justyniak trener drużyny z Jasienicy.

Druga połowa to dalsza dominacja ekipy z Jasienicy, która po profesorsku punktowała przeciwnika, popisując się widowiskowymi akcjami. Goście walczyli ambitnie z ogromną determinacją do końca i przy trochę "luźniejszej " obronie gospodarzy, poprawili swój bilans bramkowy.

Ostatni mecz Grom rozegra 15 maja we własnej hali o godzinie 16.00 , a przeciwnikiem będzie drużyna  Imperium Katowice. (L. Justyniak)

ULKS GROM JASIENICA-UKS MOSM BYTOM 42:21 (18:6)
Wojciech Droździk (br); Sebastian Kamiński (br); Michał Sobieszek (br); Paweł Justyniak (6); Krzysztof Wieja (4); Arkadiusz Taras (5); Bartosz Wojnarowski (11); Krzysztof Bulik (2); Piotr Czajkowski (3); Marek Justyniak (5); Rafał Brańka (3); Rafał Szaflarski (3); Artur Fokt. Trener: Leszek Justyniak