strona główna / aktualności / PRACOWITY I MEDALOWY WEEKEND BADMINTONISTÓW

Aktualności

2016-10-26

PRACOWITY I MEDALOWY WEEKEND BADMINTONISTÓW

Dwa złote medale i kolejne innych kolorów zdobyli badmintoniści KS Set Mazańcowice w sobotę 22 października podczas krajowego turnieju Memoriał Cioska i Kutwina w Suchedniowie, a także na turnieju w Lublińcu. Turniej odbył się również w Mazańcowicach.

Mazańcowiccy badmintoniści w Suchedniowie pokazali się z rewelacyjnej strony, zdobywając kolejne medale. Tym razem bezkonkurencyjna w grze pojedynczej okazała się Julia Piwowar, wygrywając kategorię młodzika młodszego. Drugie złoto wywalczyła wspólnie z Michałem Szczypką w grze mieszanej. A srebrny medal zdobyła w grze podwójnej z Gabrielą Skórkowską (BKS Kolejarz Częstochowa).

Michał Szczypka w singlu wywalczył brązowy medal, z kolei w grze mieszanej z Jacobem Toczkiem uplasowali się na czwartek pozycji. W kategorii junior młodszy Aleksandra Paluch również zdobyła dwa brązowe medale – w singlu i w grze podwójnej z Magdą Dudzińską (KKS Ruch Piotrków Trybunalski). Natomiast młodzicy w tym samym czasie rywalizowali w Lublińcu na turnieju ogólnopolskim. Świetnie się spisał Jakub Waloszek zdobywając dwa srebrne medale – w singlu i w deblu z Piotrem Wiercigrochem. Piotrek jeszcze w grze mieszanej wywalczył brąz z Antoniną Marszałek (UKS Unia Bieruń). Justyna Biernot zdobyła brązowy medal z Aleksandrą Wrońską (UKS Unia Bieruń) w grze podwójnej. W turnieju brał udział jeszcze Michał Borowiec.

W niedzielę 23 października z kolei na kortach Racketlon Club w Mazańcowicach został przeprowadzony turniej Grand Prix Juniorów w Badmintonie. Była to pierwsza edycja tego turnieju. Frekwencja dopisała, na starcie stanęło 60 zawodników, m.in. z Czech, Bierunia, Katowic, czy Pszczyny. Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych (U 9, 11, 13, 17) z podziałem na dziewczęta i chłopców. Kolejny turniej zaplanowano na 19 listopada. (R)