strona główna / aktualności / SZACHOWY TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA

Aktualności

2016-12-06

SZACHOWY TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA

Piotr Karp z Imielina odebrał okazały puchar za zwycięstwo w Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny, jaki został rozegrany w niedzielę 4 grudnia w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Mazańcowicach.

Turniej otworzył Wójt Gminy Jasienica Pan Janusz Pierzyna motywując zawodników do uczciwej walki i dalszego rozwijania umiejętności szachowych. W zawodach wzięło udział 46 zawodników w sześciu kategoriach: ogólna, do lat 8, 9-11 lat, 12-18 lat, kobiety, Mazańcowice. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 10 minut . Podczas zawodów został zorganizowany również konkurs „Mistrz Zadań Szachowych”, którego zwycięzcą został Bartłomiej Krawczyk. Organizatorem zawodów już po raz czwarty był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy.