strona główna / aktualności / SREBRNE MEDALE I WICEMISTRZOSTWO EUROPY W BOCCI

Aktualności

2021-12-08

SREBRNE MEDALE I WICEMISTRZOSTWO EUROPY W BOCCI

Damian Iskrzycki i Dariusz Borowski z Rudzicy zdobyli srebrne medale Mistrzostw Europy i tym samym kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Rio de Janeiro w 2022 r.

Mistrzostwa Europy w Bocci odbyły się na przełomie listopada i grudnia w hiszpańskiej Sewilli, gdzie zawodnicy z całej Europy rywalizowali indywidualnie, w parach oraz teamach. Dobrze wypadła reprezentacja Polski, która zdobyła aż trzy medale, jeden złoty i dwa srebrne. Te ostatnie przypadły zawodnikom z Rudzicy Damianowi Iskrzyckiemu i Dariuszowi Borowskiemu w kat. BC3. W parach wraz z Edytą i Krystyną Owczarz wywalczyli II miejsce i tytuł wicemistrzów Europy.

To była ich pierwsza rywalizacja w międzynarodowym turnieju mistrzowskiej rangi po prawie półtorarocznej przewie spowodowanej pandemią. Sukces jest o tyle ważny, że zawodnicy walczyli nie tylko o medale Mistrzostw Europy, lecz także o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Brazylii, które odbędą się w Rio de Janeiro w grudniu 2022 r.

Kalendarz przyszłorocznych startów rok zapowiada się bardzo intensywnie, bo World Boccia BISFed zaplanował poza Brazylią start w ramach pucharu świata również w Kanadzie, Portugalii i Taipei oraz zawody rangi World Boccia Challenger w Polsce, Chorwacji i we Włoszech. Jeszcze nie są znane dokładne terminy poszczególnych zawodów, ale na pewno w kilku z nich zawodnicy w Rudzicy wystartują.

Warto dodać, że sezon polskiej ligi bocci również zakończył się dla nich bardzo pozytywnie. Z uwagi na sytuację epidemiczną i przesunięcie rozgrywek z 2020 r. na 2021 r. odbyły się dwa finały Mistrzostw Polski, w których Iskrzycki i Borowski zdobyli tytuł Mistrza i Wicemistrza Polski. Pozostali zawodnicy sekcji w Rudzicy także przywieźli medale Mistrzostw Polski. I tak Dominik Walczyk w kat. BC4 zdobył złoto, a Łukasz Bojda brąz. Sekcja bocci w naszej gminie jest obecnie najsilniejszą w Polsce, o czym świadczy wygrana w klasyfikacji medalowej Polskiej Ligi Bocci.