strona główna / aktualności / SEZON WYŚCIGÓW PSICH ZAPRZĘGÓW W PEŁNI

Aktualności

2022-02-22

SEZON WYŚCIGÓW PSICH ZAPRZĘGÓW W PEŁNI

Zawodnicy z Jasienicy wzięli w tym roku udział w zawodach psich zaprzęgów na Słowacji, skąd przywieźli medale.

Pierwszym wyjazdem w roku 2022 Zuzanny i Tomasza Pająków były Preteky Psich Zaprahov w Oravskiej Polhorze na Słowacji. Warunki śnieżne dopisały aż za bardzo, śniegu było tak dużo, że organizatorzy byli zmuszeni odwołać drugi etap. Mimo skrócenia rywalizacji jasienickim zawodnikom i ich psom udało się wywalczyć wysokie miejsca. Zuzanna w klasie SP2 – sanie z dwoma psami – zdobyła złoty medal, a jej tata w klasie SP8 zdobył 5. miejsce.

Dwa tygodnie później 12 i 13 lutego odbyły się Mistrzostwa Polski na śniegu w Zubercu na Słowacji. Trasy uważane za szybkie i twarde pozwalały pieskom rozpędzać się aż do prędkości 45km/h! Tomasz razem z ośmioma psami zdobyli 2. miejsce na Mistrzostwach w klasie SP8, Zuzanna również zajęła 2. miejsce w klasie SP4 oraz tytuł Wicemistrza Polski w jeździe na saniach z czterema psami.