strona główna / aktualności / KOLEJNE MEDALE KAROLINY

Aktualności

2022-04-01

KOLEJNE MEDALE KAROLINY

Do kolekcji młodej pływaczki z Jasienicy Karoliny Klajmon trafiły kolejne trzy medale. Tym razem 2 złote i 1 brązowy.

Pierwszy z tych krążków Karolina wywalczyła podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich w pływaniu, które odbyły się w piątek 25 marca w Gliwicach. Karolina wygrała wtedy na dystansie 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:36.18. Na tych samych zawodach zajęła również 6. lokatę na 100 m stylem motylkowym.

Ponownie na najwyższym podium stanęła dzień później podczas rozegranych w Mikołowie zawodów „Aqua Team Swim Cup” z okazji 800-lecia Mikołowa. Tutaj z kolei triumfowała na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:13.56, co aktualnie jest 5. czasem w Polsce w kategorii dziewczyn 12-letnich.

Natomiast w debiutanckim starcie na dystansie 400 m stylem dowolnym Karolina wywalczyła medal brązowy. Niewiele też zabrakło do podium w starcie na 200 m stylem zmiennym, gdzie Karolina zajęła 4. miejsce. (SK)