strona główna / aktualności / PIOTR TALIK WICEMISTRZEM POLSKI

Aktualności

2022-04-21

PIOTR TALIK WICEMISTRZEM POLSKI

Piotr mistrzowsko rozpoczyna sezon lekkoatletyczny 2022 roku, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.

W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim. Start w tych zawodach był debiutem Piotra po przejściu do kategorii U-16, w której rywalizował nie tylko z zawodnikami ze swojego rocznika, ale również z rok starszymi. Zmiana kategorii dała mu możliwość brania udziału w zawodach rangi krajowej. W biegu na dystansie 2,9 km wywalczył srebrny medal zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Polski. Przegrał z zawodnikiem rok starszym. Stojąc na podium z flagą Gminy Jasienica, otrzymaną od Władz Gminy, młody mieszkaniec Mazańcowic z dumą zaprezentował miejsce z którego pochodzi.

Sukces Piotra przełożył się również na sukces całego klubu KS SPRINT Bielsko-Biała. Bardzo dobre wyniki wszystkich zawodników sprawiły, że bielski klub wygrał klasyfikację drużynową, zdobywając Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Z satysfakcją informujemy, że dzięki swoim osiągnięciom Piotr został powołany na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

Dariusz Krymski

Medaliści Mistrzostw Polski stojący na podium. Na drugim miejscu Piotr Talik ze srebrnym medalem, w rękach trzymający flagę Gminu Jasienica.

Nr startowy Piotra wraz z medalem.

Zwycięska drużyna KS Sprint Bielsko-Biała z Pucharem Marszałka Województwa Śląskiego.

Piotr z Pucharem Marszałka Województwa Śląskiego otrzymanego dla drużyny KS Sprint Bielsko-Biała.