strona główna / aktualności / UDANY SEZON KAROLINY

Aktualności

2022-06-28

UDANY SEZON KAROLINY

Łącznie 17 medali złotych, 15 srebrnych oraz 10 brązowych, a także trzykrotny tytuł Mistrzyni Śląska – to bilans Karoliny Klajmon w zakończonym właśnie sezonie pływackim.

W ostatnim czasie Karolina Klajmon, mieszkanka gminy Jasienica, a zarazem młoda pływaczka UKS Nowy Klub Pływacki Bielsko-Biała, wystartowała w dwóch zawodach, które ponownie przyniosły jej wiele medali. I tak w sobotę i niedzielę 11 i 12 czerwca w Oświęcimiu na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-letnich – Runda II, Karolina dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium – za start stylem grzbietowym na dystansie 200 m oraz na dystansie 100 m, czasem 1:11.30 poprawiając kolejny raz swój rekord życiowy. Jednocześnie niewiele zabrakło jej do podium w starcie na 200 m stylem zmiennym, gdzie zajęła 4 miejsce.

Na ostatnich w tym sezonie VI Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa, które odbyły się 18 czerwca na otwartym 50-metrowym basenie, na podium stawała aż pięciokrotnie. Najwyższy stopień podium i złote medale Karolina wywalczyła w starcie na 50 i 100 m stylem grzbietowym, natomiast medale srebrne wywalczyła w starcie na 200 m stylem dowolnym, na 100 m stylem motylkowym oraz w sztafecie 4 x 100 m zmiennym. Wywalczyła również udział w finałach open na dystansie 50 m stylem grzbietowym, gdzie rywalizowała ze starszymi zawodniczkami (rocznik 2005-2009), zajmując wysokie 7 miejsce.

Łącznie w tym sezonie Karolina zdobyła 15 medali złotych, 13 srebrnych oraz 10 brązowych w startach indywidualnych, do tego po 2 złota i 2 srebra za starty w wyścigach sztafetowych, a przede wszystkim tytuł Mistrzyni i Wicemistrzyni Śląska Młodzików 11-letnich oraz dwukrotny tytuł Mistrzyni Śląska Młodzików 12-letnich.

Imponujący bilans, toteż z niecierpliwością czekamy na starty Karoliny w kolejnym sezonie.

Na Facebooku na stronie Jasienica po Godzinach więcej o zawodach w Oświęcimiu oraz o zawodach w Andrychowie.