30 - 27 (15-14)

Droździk Wojciech (br); Kamiński Sebastian (br); Brańka Rafał (4); Wieja Krzysztof (4); Taras Arkadiusz (9); Justyniak Marek (5); Justyniak Paweł; Wiencek Rafał; Czajkowski Piotr (1); Jóźwiak Piotr (7); Fokt Artur; Szaflarski Rafał; Dziedzic Bartosz
Trener: Leszek Justyniak

LIDER Z OPOLA POLEGŁ W JASIENICY
Gromowcy kontynuują zwycięski marsz. Piąte kolejne !!! zwycięstwo smakuje tym bardziej ,że zostało odniesione nad niepokonanym w tym sezonie zespołem z Opola. Początek pierwszej odsłony trochę nerwowy parę strat i niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Pierwsi opanowali sytuację Gromowcy i w odstępie paru minut uciekli rywalom na 7 bramek (w 24 minucie było 14-7). Niestety wystarczyła chwila dekoncentracji i Gwardia grająca rewelacyjnie z kontry odrobiła straty do jednej bramki.
Na drugą połowę Jasieniczanie wyszli jeszcze bardziej skoncentrowani i zmotywowani do walki. Dwie bramki na początku wprowadziło trochę spokoju w ich szeregi. Gwardziści jednak nie dawali za wygraną. Próbowali za wszelką cenę uniknąć pierwszej w sezonie porażki. Gromowcy wytrzymali ten napór ograniczając zapędy gości, minimalizując ich grę z kontry oraz twardą grą w obronie. Ostatnie trzy minuty to pokaz Gromowców jak należy rozgrywać końcówki spotkań. Brawa dla chłopaków za "chłodną głowę" i ofiarną walkę do ostatniego gwizdka. Zostawili naprawdę dużo zdrowia na parkiecie.

ULKS Grom Jasienica - SPR Grunwald II Ruda Śląska
24 - 22 (13 -9)

Droździk Wojciech (br) ; Sobieszek Michał (br) ; Brańka Rafał (4) ; Wieja Krzysztof (3) ; Justyniak Marek (1) ; Justyniak Paweł (2) ; Bulik Krzysztof ; Wiencek Rafał (1) ; Czajkowski Piotr (4) ; Jóźwiak Piotr (7) ; Fokt Artur (3) ; Dziedzic Bartosz
Trener: Justyniak Leszek

Rozpędzony Grom szósty !!! raz z rzędu inkasuje komplet punktów. Tym razem zrewanżował się za wyjazdową porażkę zespołowi z Rudy Śląskiej. Pierwsza połowa to powolny rozruch jakby trochę ospałych Gromowców. Przebudzenie nastąpiło ok.13 minuty i na przerwę Jasieniczanie wypracowali sobie czterobramkową przewagę. Mogłaby być znacznie wyższa gdyby Gromowcy byli bardziej skuteczni rzutowo oraz bardziej uważni w obronie.
W przerwie kibicom umilały czas występami tanecznymi uczennice Gimnazjum z Jasienicy pod kierunkiem nauczycielki tej szkoły Agnieszki Gabrych. W drugiej połowie dwa przestoje w grze (między 41 a 52 minutą) mogły drogo kosztować Gromowców. Na szczęście zespół pokazał charakter w obronie oraz opanowanie w ataku pozycyjnym i dwa punkty zostały w Jasienicy.

Grom Jasienica walczy w Śląsko-Opolskiej III Regionalnej Lidze Mężczyzn w piłce ręcznej z niezłym skutkiem już piąty sezon. W tym okresie dwa razy zdobywali mistrzostwo oraz po razie zajmowali 2, 3 i 4 miejsce.
Nad sprawnym funkcjonowaniem klubu pieczę sprawują: Prezes Leszek Obracaj oraz Dyrektor d/s sportowych Aleksander Machnik

Obecnie kadrę zespołu stanowią:
Droździk Wojciech (br); Kamiński Sebastian (br); Sobieszek Michał (br); Brańka Rafał (kapitan zespołu); Wieja Krzysztof; Taras Arkadiusz; Justyniak Marek; Justyniak Paweł; Wiencek Rafał; Czajkowski Piotr; Jóźwiak Piotr; Fokt Artur; Szaflarski Rafał; Dziedzic Bartosz; Bednarski Tomasz; Bulik Krzysztof; Nawalany Krzysztof; Słonka Jakub; Gańczarczyk Bartosz; trener Justyniak Leszek.
W obecnym sezonie Jasieniczanie mają szansę na kolejne podium. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zajmują czwarte miejsce.