strona główna / aktualności / UDANE STARTY BADMINTONISTÓW KS SET MAZAŃCOWICE

Aktualności

2015-06-23

UDANE STARTY BADMINTONISTÓW KS SET MAZAŃCOWICE

Bardzo pracowity weekend mieli zawodnicy KS SET Mazańcowice. Po sobotnich zmaganiach na "swoim terenie", w niedzielę rywalizacja przeniosła się do Pszczyny. Najpierw rozgrywany był ostatni z cyklu turniej Grand Prix. Drugie miejsce zajęli: Michał Szczypka (U-11) i Ola Paluch (U-16). Na najniższym stopniu podium stanęli: Kuba Śliwka (U-9), Julia Piwowar (U-11). Kuba Bąk - 5 miejsce (U-11), Staszek Olearczyk - 5 miejsce (U-16).
Po tym turnieju rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w kategorii młodzika młodszego, młodzika i elity. Do rywalizacji przystąpiło ponad 70-ciu zawodników z całego Śląska. W młodzikach młodszych Kuba Waloszek zajął 4 miejsce w grze pojedynczej. W młodzikach Staszek Olearczyk w parze z Janem Lewandowskim z Częstochowy uplasowali się na 4 miejscu. Ponadto Staszek indywidualnie był 9, podobnie jak Ola Paluch. W tym samym turnieju, ale w kategorii elita, udział wzięli Dawid Fraś i Mateusz Matuszczak, jednak zakończyli rywalizację na pierwszych pojedynkach.