strona główna / aktualności / MODELARZE Z MAZAŃCOWIC Z PUCHAREM

Aktualności

2014-05-12

MODELARZE Z MAZAŃCOWIC Z PUCHAREM

W miniony weekend w Kruszwicy odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych. W zawodach wzięło udział 89 modelarzy z 17 klubów, którzy pokazali 189 prac. Klub „Ikar” działający przy GOK Jasienica z filią w Mazańcowicach uplasował się w klasyfikacji drużynowej na IV miejscu zdobywając 750 punktów. Ponadto indywidualnie nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki: Tadeusz Duda zdobył dwa złote medale za budowlę Mamenka i figurkę Husarza, Mirosław Krulik - srebrny medal za transporter czołgów Dragon Wagon, Dariusz Furtak - srebrny medal za czołg T-34/76, Michał Wojnar - brązowy medal za samolot Nakajima Kate, a młodzik Wojtek Szendzielarz wywalczył brązowy medal czołgiem "Pantera". Okazały puchar Prezesa Rejonowej Organizacji LOK w Kruszwicy za najlepszy model w barwach polskich otrzymał Dariusz Furtak.